Natryskiwanie cieplne łukowe

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu usługę natryskiwania łukowego. Wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt technologiczny umożliwiający uzyskanie bardzo wysokiej jakości powłok ochronnych. Charakteryzują się one bardzo zwartą, szczelną strukturą o wysokiej przyczepności do podłoża. Powłoki te są stosowane do ochrony części maszyn stosowanych w rozmaitych sektorach gospodarki, w tym m.in. w przemyśle energetycznym, maszynowym, rolniczym, lotniczym, chemicznym oraz petrochemicznym, a także w branży spożywczej i papierniczej.

Jak działa proces cieplnego natryskiwania łukowego?

W natryskiwaniu cieplnym, łukowym materiał w postaci drutu (pełnym lub rdzeniowym) o określonym składzie chemicznym topiony jest w łuku elektrycznym osiągającym temperaturę do 5000 oC. Roztopione krople materiału nanoszone są na podłoże za pomocą gazu rozpylającego. Metoda ta należy do jednej z najbardziej wydajnych, jest względnie tania i bezpieczna (brak gazów palnych).

Z uwagi na wysoką efektywność stosowania wspomnianego procesu, natryskiwanie łukowe wykorzystuje się do aplikacji antykorozyjnych powłok cynkowych i aluminiowych na konstrukcjach stalowych o relatywnie dużych powierzchniach. Dodatkowo metody tej używa się dość powszechnie do nakładania regeneracyjnych powłok metalicznych.

Natryskiwanie łukowe – zapewniane korzyści

Natryskiwanie cieplne łukowe pozwala na zoptymalizowanie maszyn pod kątem twardości i chropowatości powierzchni ich poszczególnych elementów, a także w zakresie ochrony przed ścieraniem. Istotnie wpływa także na właściwości antykorozyjne, czyli jedno z największych zagrożeń dla konstrukcji stalowych. Wszystkie wymienione atuty natryskiwania łukowego sprowadzają się zatem do jednego, wspólnego mianownika – proces ten zwiększa trwałość wszystkich narażonych na intensywną eksploatację podzespołów maszyn przemysłowych.